czwartek, 31 stycznia 2013

Billy Bao - Buildings From Bilbao

Billy Bao - Buildings From Bilbao [LP, Burka For Everybody, 2013]

Label z Walencji, Burka For Everybody, wydał nowy album Billy Bao. To jeden z wielu projektów Mattina, baskijskiego muzyka urodzonego w nigeryjskim Lagos, od paru lat znanego z uprawiania zaangażowanej politycznie muzyki improwizowanej. Mattin współpracował z takimi artystami jak Eddie Prévost, Rosy Parlane, Dion Workman, Taku Unami, Emma Hedditch, Margarida Garcia, Xabier Erkizia, Karin Schneider, Oren Ambarchi, Dean Roberts, Bruce Russell, Campbell Kneale, Tony Conrad, Taku Sugimoto, Matthew Bower, Philip Best, Drunkdriver, Ray Brassier i Junko. Billy Bao jakiś czas temu zdobyło popularność za oceanem. Ich noise-rockowe nagrania przywodziły krytykom na myśl najlepsze tradycje pig fuck'owe i doskonale wpisały się w popularność takich zespołów jak Drunkdriver, Mayyors czy starszych jak Rusted Shut i Brainbombs. Doceniano też wpływy improwizowanego noise'u. Buildings From Bilbao zawiera więcej bezpośrednich odniesień do punk rocka. Odnaleźć też można dźwięki z afrykańskiej ulicy.

Większość dyskografii Mattina jest dostępna za darmo i to bezstratnych formatach. Artysta prowadzi działalność przeciwko prawom autorskim i jest aktywnym zwolennikiem wolnego oprogramowania. Znamienna jest adnotacja, którą można znaleźć na jego stronie:

BILLY BAO DOES NOT GIVE A FUCK ABOUT COPYRIGHT SO YOU CAN DO WHATEVER THE FUCK YOU WANT WITH HIS STUFF. THANKS TO THE BLOGGERS THAT SHARE BILLY BAO STUFF.

Billy Bao - Loose. Video do utworu z nowego albumu.

Billy Bao - T. V. Eye

Billy Bao - Buildings From Bilbao [LP, Burka For Everybody, 2013]

Burka For Everybody jest wydawcą debiutanckiego albumu ·Y· (Ypsilon) Horizonte de Sucesos. Koncert zespołu odbędzie się 7 lutego we Wrocławiu w klubie Druga Fala (były Falanster).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz