piątek, 22 lutego 2013

Destruction Unit

 Destruction Unit - Void [LP, Jolly Dream, 2013]

Destruction Unit, zespół Ryana Rousseau znanego ze współpracy z Jay Reatardem czy Tokyo Electron, wydał w Jolly Dream Records kolejny album pod tytułem Void. Mamy tu do czynienia z organiczną, cieżką do rozdzielenia na poszczególne elementy mieszanką heavy-psych, psych-punka, shoegaze'u, post-kraut-rocka oraz zimnofalowego a nawet gotyckiego post-punka. Doskonałe gitarowe granie na trzy instrumenty.

Choć od dawna nie jestem do końca przekonany co do sensowności tego typu skojarzeń, często mówi się o twórczości Destruction Unit, że to muzyczna reprezentacja pustynnego krajobrazu Arizony, z której pochodzi zespół. Takie skojarzenia wywołują zapewne u krytyków shoegaze'owe, gitarowe zmazy pojawiające się na ostatnich dwóch albumach. Mnie bardziej zainteresowała wizja rozcieńczenia garażowo-punkowej ekspresji w psychodeliczno-shoegaze'owym roztworze, znana na przykład z pierwszych dokonań The Men, która tym bardziej mnie ujęła w obliczu estetycznego bankructwa tego drugiego zespołu.

Destruction Unit - Blame [Void, LP, Jolly Dream, 2013]

 Destruction Unit - Evil Man [Void, LP, Jolly Dream, 2013] - oficjalne video

Destruction Unit. Koncert w Yucca Tap Room, 19 stycznia 2013, Tempe, Arizona. Widać i słychać, że to świetny koncertowy zespół. Nie dziwi więc fakt, że w najbliższym czasie będą grali dużą trasę m. in. z Merchandise, The Men, Milk Music czy Sex Church.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz