środa, 27 lutego 2013

The UV Race: Raw Balls video

Wczoraj miało premierę drugie video do ostatniej płyty The UV Race - Racism. Tym razem do utworu Raw Balls:

The UV Race - Raw Balls [Racism, LP, In The Red, 2012]

piątek, 22 lutego 2013

Destruction Unit

 Destruction Unit - Void [LP, Jolly Dream, 2013]

Destruction Unit, zespół Ryana Rousseau znanego ze współpracy z Jay Reatardem czy Tokyo Electron, wydał w Jolly Dream Records kolejny album pod tytułem Void. Mamy tu do czynienia z organiczną, cieżką do rozdzielenia na poszczególne elementy mieszanką heavy-psych, psych-punka, shoegaze'u, post-kraut-rocka oraz zimnofalowego a nawet gotyckiego post-punka. Doskonałe gitarowe granie na trzy instrumenty.

Choć od dawna nie jestem do końca przekonany co do sensowności tego typu skojarzeń, często mówi się o twórczości Destruction Unit, że to muzyczna reprezentacja pustynnego krajobrazu Arizony, z której pochodzi zespół. Takie skojarzenia wywołują zapewne u krytyków shoegaze'owe, gitarowe zmazy pojawiające się na ostatnich dwóch albumach. Mnie bardziej zainteresowała wizja rozcieńczenia garażowo-punkowej ekspresji w psychodeliczno-shoegaze'owym roztworze, znana na przykład z pierwszych dokonań The Men, która tym bardziej mnie ujęła w obliczu estetycznego bankructwa tego drugiego zespołu.

Destruction Unit - Blame [Void, LP, Jolly Dream, 2013]

 Destruction Unit - Evil Man [Void, LP, Jolly Dream, 2013] - oficjalne video

Destruction Unit. Koncert w Yucca Tap Room, 19 stycznia 2013, Tempe, Arizona. Widać i słychać, że to świetny koncertowy zespół. Nie dziwi więc fakt, że w najbliższym czasie będą grali dużą trasę m. in. z Merchandise, The Men, Milk Music czy Sex Church.

czwartek, 21 lutego 2013

Mysterious Skin


Powszechne zainteresowanie Iceage oraz innymi projektami z kręgu Posh Isolation zaowocowało ostatnio szczególnym wyczuleniem na wszelkie nowe zespoły z Danii. Co chwilę docierają informacje o nowym demo nieznanej wcześniej grupy. W zeszłym roku w ten sposób można było się dowiedzieć o istnieniu świetnego Dogmatist. O Mysterious Skin nie można powiedzieć nic więcej, że pochodzą z Kopenhagi i że w grudniu zeszłego roku nagrali materiał z pięcioma utworami o konkretnych tytułach typu Suicide, Scum, Shit Life czy No Change, opublikowany tylko na blogu zespołu i opatrzony skąpym acz wymownym komentarzem:

No release. No shows. No future.

Choć to świetny, współczesny, erudycyjny i noisowato-rockowy HC, trzymam zespół za słowo.

 Mysterious Skin - Demo [digital file, self released, 2012]


poniedziałek, 11 lutego 2013

Tollund Men - Virbius Abstract

 Tollund Men - Virbius Abstract [CS, Nostilevo, 2013]


Na dniach coraz bardziej intrygujące Nostilevo wydaje kolejną kasetę doskonałego Tollund Men. Duet z Detroit gra w klimatach dark-wave, synth-pop i minimal-wave. Mam nadzieję, że projekt jak najdłużej oprze się pokusie wydawania dla np. Sacred Bones, albo promocji na Pitchforku. Wtedy może nie skończy jak Last For Youth ze swoimi najnowszymi plastikowymi nagraniami.


Tollund Men - Wound Of Nature [Virbius Abstract, CS, Nostilevo, 2013]


 Tollund Men - video do utworu Fire z singla Door wydanego w 2012 roku przez Bleak Environment


piątek, 1 lutego 2013

Broken Prayer

Broken Prayer - Broken Prayer [LP, Sorry State, 2013]

Na początku stycznia Sorry State wydało debiutancki album chicagowskiego Broken Prayer. Zdaje się, że to jeżeli nie świetna, to na pewno ciekawa płyta. Muzyka łączy wszystko, co się dzieje w najnowszym hardcorze: od tradycji zarówno rodzimego, amerykańskiego HC jak i japońskiego czy szwedzkiego, poprzez hipterskie, hałasujące granie w manierze Youth Attack, po wciąż ku mojej radości wracający pigfuckowy noise-rock. Zaskoczeniem są elementy synth-punkowe. Czyżbyśmy mieli do czynienia z hardcorowym "Total Control"? Materiał nagrany jest w bardzo przystępny sposób bez kasetowo-garażowego sznytu lo-fi. Mój ulubiony kawałek to zdecydowanie Wow!:


Broken Prayer - Broken Prayer [LP, Sorry State, 2013]. Płytę można pobrać za darmo z Bandcampa.

Broken Prayer na Tumblr